Wiadomości z naszej szkoły

Strona główna Historia Nasze atuty Dyrekcja Nauczyciele Samorząd Szkolny Rada Rodziców Administracja Zajęcia Pozalekcyjne Plan Lekcji Publikacje
     
 


   ZAKOŃCZENIE SZÓSTYCH KLAS
 

 
 

  Czas szybko mija. Nie obejrzeliśmy się , a już nasze maluszki znalazły się w szóstej klasie. Dziś ich żegnaliśmy. Z tej okazji odbył się 24 czerwca uroczysty  apel w Sali Rehabilitacyjno- Sportowej, na który przybyło duże grono rodziców, nauczycieli i uczniów młodszych klas, bo jak to nie zobaczyć swojej córci czy syna , siostrzyczki czy brata w eleganckim stroju, wreszcie bez mundurka , ostatni raz w tej szkole- jedynce?

  Uroczystość rozpoczęła się  polonozem w pięknym wykonaniu naszych absolwentów. Zatańczyli z gracją i naprawdę, jak profesjonalni tancerze. Tu się należy ukłon w stronę  pani

Agnieszki Piwowar – Zgrzywa za przygotowanie i poradzenie sobie z czasami „stawianym oporem” ze strony uczniów .

  Pani Dyrektor przywitała przybyłych gości , rodziców i  nauczycieli . Zwróciła się do absolwentów czytając wzruszające, pożegnalne słowa . Następnie zostały wręczone nagrody za osiągnięcia literackie i plastyczne, matematyczne i sportowe na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim oraz  za aktywną pracę na rzecz szkoły jak i upragnione świadectwa.  Na środek sali wystąpili również ci, którzy zdobyli najwyższy poziom wiedzy, czyli uczniowie z najwyższymi średnimi jak i stypendyści ( było ich 10-ciu),  którym stypendium ufundował Burmistrz Dębna- p. P. Downar. Również nagrodę Burmistrza otrzymali finaliści wojewódzkiego konkursu przedmiotowego matematyki z elementami przyrody i humanistycznego z elementami historii – Dawid Repka i Justyna Nowaszczuk.                            

  Pożegnaliśmy  rodziców z Rady, którzy opuszczają mury naszej szkoły podążając za swoimi dziećmi.           .  

  Apel zakończył się wesołym przedstawieniem w wykonaniu szóstoklasistów. Jeden z uczniów tak „ fajnie” wczuł się w rolę , że rozśmieszył przybyłych, a grono nauczycielskie wprowadził w zdziwienie, że posiada taki aktorski  talent.

  Po przedstawieniu rodzice zaprosili uczniów i nauczycieli na mniej oficjalne spotkanie  przygotowane przez nich w naszej stołówce .Ten pyszny tort , smakowite pizze , frytki i inne smakołyki oraz miłą atmosferę zapewne długo nie zapomnimy.

   Dziękujemy Wam - Uczniowie, że jesteście tacy, jacy jesteście, gratulujemy Wam-  Rodzice  takich wspaniałych dzieci , z których możecie być dumni , Tobie- Dyrekcjo winszuję sukcesów , a Wam – Nauczyciele życzę wytrwałości w pracy z następną grupą szóstoklasistów i wszyscy  duuuuużo odpoczywajcie w czasie wakacji.

                                                                                                          M. Jastrzębska
 
   
 

 

 

   

   

   
Strona główna Historia Nasze atuty Dyrekcja Nauczyciele Samorząd Szkolny Rada Rodziców Administracja Zajęcia Pozalekcyjne Plan Lekcji Publikacje

Copyright © 2000-2010 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej  w Dębnie