Jesienna wycieczka klasy trzeciej

Jesień to bardzo urocza i kolorowa pora roku. Przekonały się o tym dzieci z SP nr 1 spędzając miłe chwile na wspaniałej wycieczce w lesie. Klasa IIIa wybrała się na wycieczkę pieszą nad jezioro Duszatyń.

Celem wycieczki było:

• poznanie ciekawego miejsca pod względem przyrodniczym okolic Dębna
  • rozwijanie zainteresowań turystycznych i krajoznawczych dzieci
  • propagowanie aktywnego, zdrowego i kulturalnego spędzania czasu wolnego
  • rozwijanie sprawności fizycznej dzieci
  • integracja zespołu klasowego poprzez gry i zabawy

Uzbrojeni w aparaty fotograficzne, sprzęt do gier i zabaw oraz prowiant przygotowany przez rodziców, dotarliśmy do polanki przy jeziorze. Tam czekało na nas ognisko, przygotowane przez leśniczego. Wszyscy piekliśmy kiełbaski, bawiliśmy się, poznawaliśmy środowisko leśne. Byliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi z naszej wyprawy.

Wycieczka była bardzo pouczająca i ciekawa. Pogoda nam dopisała. Był piękny, słoneczny dzień. Mogliśmy podziwiać ostatnie tego roku uroki lata. Poznaliśmy ciekawy i malowniczy zakątek naszej gminy.

Pragniemy podziękować Nadleśniczemu p. Lechosławowi Kaczmarkowi oraz nauczycielowi gimnazjum p. Damianowi Podstawczukowi za organizację gier i zabaw.
Wszystkim chętnym doznania wspaniałych wrażeń estetycznych i duchowych przedstawiamy galerię zdjęć.

Uczniowie i wychowawczyni klasy III a  Krystyna Pożarycka