Nasze atuty
Zajęcia Pozalekcyjne
Plan Lekcji

Lekcja Przyrody

„My się zwierząt nie boimy, bo już wszystko o nich wiemy…” zawołały jednym głosem sześciolatki – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie, które 21-go lutego wybrały się na bardzo ciekawą wycieczkę edukacyjną do Wyłuszczarni Nasion należącej do Nadleśnictwa Dębno.

Dzieci poznały sposoby wyłuszczania nasion świerku i sosny, oglądały zwierzęta żyjące w polskich lasach, poznały sposoby ich żywienia oraz pomocy w okresie zimy. Bardzo ciekawych informacji udzielili dzieciom  przesympatyczni przewodnicy wycieczki-  pan Macieja Kmita  i pan Tadeusza Juchniewicz -  którzy dzięki fachowej wiedzy i doświadczeniu zapoznali milusińskich z wartościowymi informacjami dotyczącymi życia lasu. Dzieci z uwagą słuchały opowieści leśniczych i oglądały przedstawione eksponaty.

Na zakończenie wycieczki zerówkowicze otrzymali pamiątki. Wszyscy bardzo serdecznie podziękowali za ciekawą lekcję, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

Wielkie podziękowania dla pracowników Nadleśnictwa Dębno składają uczniowie klas zerowych SP nr1 oraz ich wychowawczynie.

M. Kmieć

M. Kołoszyc