Spis treści

Wiadomości z naszej szkoły

Informacje    

 
Strona główna
Historia
Nasze atuty
Dyrekcja
Nauczyciele
Samorząd Szkolny
Rada Rodziców
Administracja
Zajęcia Pozalekcyjne
Plan Lekcji
Publikacje
Galeria
Kontakt
   


Lekcja Przyrody

„My się zwierząt nie boimy, bo już wszystko o nich wiemy…” zawołały jednym głosem sześciolatki – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie, które 21-go lutego wybrały się na bardzo ciekawą wycieczkę edukacyjną do Wyłuszczarni Nasion należącej do Nadleśnictwa Dębno.

Dzieci poznały sposoby wyłuszczania nasion świerku i sosny, oglądały zwierzęta żyjące w polskich lasach, poznały sposoby ich żywienia oraz pomocy w okresie zimy. Bardzo ciekawych informacji udzielili dzieciom  przesympatyczni przewodnicy wycieczki-  pan Macieja Kmita  i pan Tadeusza Juchniewicz -  którzy dzięki fachowej wiedzy i doświadczeniu zapoznali milusińskich z wartościowymi informacjami dotyczącymi życia lasu. Dzieci z uwagą słuchały opowieści leśniczych i oglądały przedstawione eksponaty.

         Na zakończenie wycieczki zerówkowicze otrzymali pamiątki. Wszyscy bardzo serdecznie podziękowali za ciekawą lekcję, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

         Wielkie podziękowania dla pracowników Nadleśnictwa Dębno składają uczniowie klas zerowych SP nr1 oraz ich wychowawczynie.

M. Kmieć

M. Kołoszyc
 

Copyright © 2000-2006 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej  w Dębnie