Nasze atuty
Zajęcia Pozalekcyjne
Plan Lekcji

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI

W Szkole Podstawowej nr 1 z okazji Światowego Dnia Książki zorganizowana została inscenizacja pt.: „Historia Książki”. W przedstawieniu brali udział uczniowie klasy VI „b” pod przewodnictwem pani bibliotekarz Beaty Grądziel.

Po wysłuchaniu i obejrzeniu etapów powstawania książki do ówczesnej postaci, najbardziej aktywni czytelnicy szkolnej biblioteki zostali nagrodzeni dyplomami i słodkościami.

Został również przeprowadzony mini konkurs czytelniczy i wbrew pozorom uczniowie bardzo dobrze radzili sobie z zagadkami, spędzając miło i wesoło czas.

Upewniłam się, że uczniowie nie tylko oglądają telewizję i grają na komputerze, ale także czytają książki. Zachęcam wszystkich do tego, aby książka była przyjacielem nie tylko na deszczowe dni.

Opracowała : Beata Grądziel