Talenty w SP1

Uczennice kl. VI naszej szkoły od października do grudnia wzięły udział w warsztatach fotograficznych. Owocem warsztatów są ciekawe zdjęcia Pauliny Janczyszyn ukazujące piękno dębnowskiego parku. Paulina stała się pasjonatką fotografii i zapowiada kontynuację przygody z aparatem.

W SP1 promujemy zachowania  proekologiczne poprzez udział uczniów w konkursów plastycznych m.in. „Wesołe śmieci” organizowanych przez Ministerstwo Środowiska  na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Powstały plakaty na temat : „Mamy rady na odpady” oraz rzeźba / maskotka pt.:”Śmieciozaur Segregator”. W pracy nad rzeźbą wzięli udział uczniowie z różnych klas SP 1 ( kl. 0- kl.VI )

Uczniowie kl. Vc zgłosili swój udział w międzynarodowym konkursie promującym bezpieczeństwo na drodze do szkoły. Inne konkursy, na których uczniowie zaprezentowali naszą szkołę i miasto to: Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Przyroda Polski”, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Wiosna w moim mieście oraz Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Labirynt wyobraźni”. Czekamy na ogłoszenie wyników.

E. Wojciechowska