„Sprzątanie Świata”

18 września – jak co roku – uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”.  Tegoroczne hasło towarzyszące akcji to „Pomagamy Ziemi – codziennie”.  Pamiętamy o tym, że pomagać Ziemi to nie tylko sprzątać śmieci, ale też – sortować śmieci, przeznaczać je do recyclingu i ograniczyć zużycie energii.

Starsi uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i wychowawcami pomogli Ziemi sprzątając las w okolicach ulicy Gorzowskiej. Zaopatrzeni w odpowiednie worki oraz rękawiczki uczniowie z werwą zabrali się do działania. I niestety – nie nudzili się! Lasy to jedne z największych skarbów naszego kraju,  są ostoją tysięcy gatunków roślin i zwierząt.   W obecnych czasach skutecznie przeciwdziałają też zmianom klimatycznym. Mimo tej wiedzy, często nie szanujemy tej natury zaśmiecając najróżniejszymi odpadami. Mamy nadzieję, przykład który dali uczniowie naszej szkoły,  będzie wzorem postępowania dla wszystkich. I pamiętajmy – dbajmy i chrońmy lasy!!!

Małgorzata  Kołoszyc