S P   1   K E N

RADIOSTACJA AMATORSKA
KOŁA ELEKTRONICZNO - KRÓTKOFALARSKIEGO

Od stycznia 2008 roku jesteśmy posiadaczami radiowej licencji klubowej SP1KEN. Znak jest taki sam jak nazwa naszej szkoły - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej czyli SP1KEN. Na zdjęciach zajęcia przy radiostacji UKF STORNO 6000 przeprogramowanej na pasmo amatorskie 2 m. Antena zainstalowana została na budynku szkoły GP 5/8 fali. Każdy uczeń naszej szkoły po krótkim przeszkoleniu w ramach koła Elektroniczno Krótkofalarskiego może spróbować swoich sił w przeprowadzeniu pierwszej radiowej łączności amatorskiej z innymi krótkofalowcami w Polsce i zagranicą. Więcej na temat krótkofalarstwa można dowiedzieć się ze strony www.sp3dry.debno.com .

Nasłuch kanałów na 2 metrach - Klaudia, Patryk, Daria, Łukasz

Przy mikrofonie Patryk, który przymierza się do pierwszej łączności

Przy mikrofonie Daria na wywołaniu ogólnym

Uczniowie naszej szkoły słuchają jak Daria przeprowadza łączność przez przemiennik  w Kołowie SR1Z na częstotliwości 145.6375 MHz