Wiadomości z naszej szkoły

Strona główna Historia Nasze atuty Dyrekcja Nauczyciele Samorząd Szkolny Rada Rodziców Administracja Zajęcia Pozalekcyjne Plan Lekcji Publikacje

„Pomóż mi rozwinąć moje zdolności,  a pomożesz mi odnaleźć samego siebie".

 

Taki cichy apel dzieci kierują do swoich rodziców, a niekiedy do nauczycieli. Irmina Kamara, Karolina Bar, Oliwia Dec, Tomek Dymarkowski i Magdalena Kuśnierz uczniowie klas IVa,b,c Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie są tego przykładem.
Irmina jako pierwsza z czwartoklasistów osiągnęła sukces w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: ”Życie bajką jest”, pokazując, że w dębnowskich dzieciach drzemią wielkie talenty i czasami wystarczy tak niewiele, by je odkryć. Jej ilustracja do bajki Ireny Kwinto pt.: „Pierścień orlicy” została dostrzeżona spośród 779 nadesłanych prac. Dzięki temu Irmina znalazła się w gronie najlepszych.
Następna nagroda zdobyta w VIII Powiatowym Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną w Karsku potwierdziła tę tezę. Sukces Irminy zachęcił pozostałych uczniów do działania.
Karolina i Oliwia odważyły się pokazać swoje umiejętności na XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym w Świebodzinie pt.: ”Przyroda moich okolic” i obydwie zdobyły nagrody. Tym razem konkurencja była trochę większa. Na konkurs wpłynęło 991 prac. Nagrodzono 15 autorów oraz wyróżniono 35 osób.
Tomek Dymarkowski  i Magdalena Kuśnierz wraz z innymi uczniami z klasy IV c  wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Pod Żaglami Leonida Teligi”. Juri przyznało trzy pierwsze miejsca, Tomek zajął II, a Magda III.

II miejsce  T.Dymarkowski kl. IV c III miejsce M. Kuśnierz kl. IV c

 

 

Karolina Bar kl.IV b

Oliwia Dec kl.IV a

Ponadto w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu odbyło się posiedzenie powiatowej Komisji do oceny prac plastycznych nadesłanych na XI edycję ogólnopolskiego konkursu rysunkowego dla dzieci i młodzieży p.t. „Klęska – powódź czy huragan – straż pożarna Ci pomaga". Uczennice z naszej szkoły Oliwia Sierpińska z kl. I, Magdalena Ciuma z kl.V c i Karolina Kurpiel z kl.V b zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego, stając się jednocześnie reprezentantkami naszego miasta  w tym konkursie.
Cieszymy się, że wśród najwyżej ocenionych znalazły się rysunki naszych uczniów. Być może dzięki tym osiągnięciom odnajdą samych siebie. Gratulujemy i składamy wyrazy uznania za wspaniałą twórczą pracę, życząc im dalszych sukcesów.

Ewa Wojciechowska.

   
   
Strona główna Historia Nasze atuty Dyrekcja Nauczyciele Samorząd Szkolny Rada Rodziców Administracja Zajęcia Pozalekcyjne Plan Lekcji Publikacje

Copyright © 2000-2008 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej  w Dębnie