„Pomóż mi rozwinąć moje zdolności,  a pomożesz mi odnaleźć samego siebie".

Taki cichy apel dzieci kierują do swoich rodziców, a niekiedy do nauczycieli. Irmina Kamara, Karolina Bar, Oliwia Dec, Tomek Dymarkowski i Magdalena Kuśnierz uczniowie klas IVa,b,c Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie są tego przykładem.
Irmina jako pierwsza z czwartoklasistów osiągnęła sukces w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: ”Życie bajką jest”, pokazując, że w dębnowskich dzieciach drzemią wielkie talenty i czasami wystarczy tak niewiele, by je odkryć. Jej ilustracja do bajki Ireny Kwinto pt.: „Pierścień orlicy” została dostrzeżona spośród 779 nadesłanych prac. Dzięki temu Irmina znalazła się w gronie najlepszych.
Następna nagroda zdobyta w VIII Powiatowym Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną w Karsku potwierdziła tę tezę. Sukces Irminy zachęcił pozostałych uczniów do działania.
Karolina i Oliwia odważyły się pokazać swoje umiejętności na XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym w Świebodzinie pt.: ”Przyroda moich okolic” i obydwie zdobyły nagrody. Tym razem konkurencja była trochę większa. Na konkurs wpłynęło 991 prac. Nagrodzono 15 autorów oraz wyróżniono 35 osób.
Tomek Dymarkowski  i Magdalena Kuśnierz wraz z innymi uczniami z klasy IV c  wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Pod Żaglami Leonida Teligi”. Juri przyznało trzy pierwsze miejsca, Tomek zajął II, a Magda III.

II miejsce  T.Dymarkowski kl. IV c III miejsce M. Kuśnierz kl. IV c

Karolina Bar kl.IV b

Oliwia Dec kl.IV a

Ponadto w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu odbyło się posiedzenie powiatowej Komisji do oceny prac plastycznych nadesłanych na XI edycję ogólnopolskiego konkursu rysunkowego dla dzieci i młodzieży p.t. „Klęska – powódź czy huragan – straż pożarna Ci pomaga". Uczennice z naszej szkoły Oliwia Sierpińska z kl. I, Magdalena Ciuma z kl.V c i Karolina Kurpiel z kl.V b zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego, stając się jednocześnie reprezentantkami naszego miasta  w tym konkursie.
Cieszymy się, że wśród najwyżej ocenionych znalazły się rysunki naszych uczniów. Być może dzięki tym osiągnięciom odnajdą samych siebie. Gratulujemy i składamy wyrazy uznania za wspaniałą twórczą pracę, życząc im dalszych sukcesów.

Ewa Wojciechowska.