„ŚWIĘTO  LATAWCA”

VIII Festyn Integracyjny „Święto Latawca” został zorganizowany 25 listopada 2009r. przez Szkołę Podstawową nr 1 w Dębnie z inicjatywy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Bądźmy Razem”, działającego przy Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Dębnie.

Ponieważ spotkanie przypadło w dniu św. Katarzyny, zostało więc połączone z wesołą zabawą andrzejkową.

Spotkanie otworzyła Dyrektor SP1 w Dębnie pani Wioletta Drzewińska witając uczestników i zaproszonych gości. Imprezę zorganizowano dla dzieci niepełnosprawnych z miasta i gminy Dębno oraz  dla uczniów klas 0 „A” i 0 „B” Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie. Celem spotkania było umożliwienie dzieciom udziału we wspólnej, radosnej zabawie oraz integracja w środowisku lokalnym. Zabawa rozpoczęła się od wręczenia dzieciom pamiątkowych kotylionów. Przygotowano dla nich wiele atrakcji, m.in. zabawy integracyjne przy muzyce, konkursy i rozgrywki sportowe. Ponadto dzieci oraz ich opiekunowie bardzo chętnie wzięli udział we wróżbach andrzejkowych. Dużym powodzeniem cieszyły się cukierkowe życzenia, lanie wosku, wróżby z butów i z kart, rzuty grosikiem na szczęście oraz serduszka z imionami.

Tego dnia nie zabrakło wrażeń i niespodzianek. Był słodki poczęstunek i upominki dla każdego uczestnika. Najważniejszy był jednak uśmiech każdego dziecka i radość ze wspólnej zabawy.

Organizatorzy: Małgorzata Borowska, Monika Jelińska i Beata Grądziel