Wernisaż wystawy nagrodzonych prac Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Przemoc wokół mnie” w Szczecinie.

W maju 2007 r., uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dębnie wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Przemoc wokół mnie” realizowanym przez Stowarzyszenie OPERAHAUS wraz z Biurem ds. Zwalczania Uzależnień Urzędu Marszałkowskiego Województwa zachodniopomorskiego.

Dnia 20.09.2007 r., do zamku Książąt Pomorskich zaproszono pięcioro naszych uczniów: Malwinę Woźniak kl. II, Katarzynę Wróblewską kl. II, Karolinę Kurpiel kl. III, Joannę Kapelańczyk kl. III (opiekuna mgr Anna Franków) oraz Katarzynę Kochanowską kl. VI (opiekun mgr Joanna Wolska).

Ich prace wyróżniono spośród 480 nadesłanych na konkurs i zaprezentowano na wernisażu w sali Anny Jagielonki na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Wyróżnieni uczniowie wraz z rodzicami, opiekunami i dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie wzięli udział w uroczystości, podczas której laureatom konkursu wręczyli nagrody honorowi goście: Kurator Oświaty   pan Maciej Kopeć Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego pan Marek Hok, Kierownik Biura ds. Zwalczania Uzależnień Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego pan Krzysztof Faliński, członkini Komisji Kultury Rady Miasta Szczecina - Dyrektor Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli pani Urszula Pańka oraz Wiceprezes Stowarzyszenia Operahaus, Redaktor Naczelny kwartalnika literacko- filozoficznego pan Dariusz Trzciński.

Anna Fraków