EUROPEJSKI KONKURS MŁODZIEŻOWY, ROZSTRZYGNIĘTY

Uczennice z SP-1 Małgorzata Koper, Justyna Nowaszczuk, Małgorzata Frąckowiak i Justyna Wegrzynowicz wzięły udział w IV edycji europejskiego konkursu młodzieżowego organizowanego przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa. Konkurs poświęcony był 20-tej rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka pod hasłem: „Narysuj mi prawo”. Spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej na konkurs wpłynęło 11335 plakatów, w tym 2376 prac z Polski. Konkurencja bardzo wielka, a nagroda tylko jedna. Dlatego wyłonienie zwycięzców nie było sprawą łatwą. Reprezentanci Komisji Europejskiej wybrali pracę zespołu z Rumunii (w grupie wiekowej 10-14 lat) oraz z Portugalii (starsi).

Nasz zespół za plakat otrzymał oficjalne podziękowanie i gratulacje, podpisane przez Panią Dyrektor Generalnej Komisji Europejskiej Nathalie Creste-Manservisi oraz e-maliowe od koordynatora narodowego Panią Agnieszkę Trzepizur.                                                                                                                                                                          Gratulujemy!

Ewa Wojciechowska

Jerzy Jastrzębski