Konkurs Czytelniczy
klas I-III
„Z lekturą za pan brat”

21 maja 2009 roku już po raz czwarty odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy klas I-III „Z lekturą za pan brat”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół  z Cychr, Dargomyśla, SP1 i SP3 z Dębna, SP2 i SP3 z Myśliborza, Sarbinowa i ze Smolnicy. 3-osobowe zespoły zmagały się z zadaniami o różnym stopniu trudności. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością treści lektur, błyskawicznie kojarzyli autorów, bohaterów, wydarzenia, układali puzzle, rozwiązywali krzyżówkę i kończyli fragmenty. Do końca zmagań rywalizacja była bardzo wyrównana.

Puchar trafił do drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie, miejsce drugie zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Myśliborzu, a miejsce trzecie uczniowie ze  Szkoły w Cychrach. Reprezentanci tych szkół otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr1, a wszyscy uczestnicy Konkursu zostali obdarowani drobnymi upominkami od Urzędu Miejskiego w Dębnie.

Zapraszamy za rok.
Beata Winnicka