Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy klas I-III
„ Z lekturą za pan brat”

20  maja 2010 roku już po raz piąty odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy klas I-III „ Z lekturą za pan brat”

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół  z Cychr, Dargomyśla, SP1 i SP3 z Dębna, SP2 i SP3 z Myśliborza. 3-osobowe zespoły zmagały się z zadaniami o różnym stopniu trudności. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością treści lektur, błyskawicznie kojarzyli autorów, ilustracje, bohaterów, wydarzenia, pisali list i kończyli fragmenty. Do końca zmagań rywalizacja była bardzo wyrównana.

Zwyciężyła drużyna z Cychr, miejsce drugie zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dębnie, a miejsce trzecie uczniowie ze  Szkoły Podstawowej Nr 2

w Myśliborzu. Reprezentanci tych szkół otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr1, a wszyscy uczestnicy Konkursu zostali obdarowani drobnymi upominkami.

Zapraszamy za rok.

Beata Winnicka