KOŁO STRZELECKIE LOK SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W DĘBNIE

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie biorą licznie udział imprezach zorganizowanych przez Ligę Obrony Kraju w Dębnie i Myśliborzu.20 października 2007 r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dębnie odbyły się Powiatowe Zawody w Trójboju Obronnym.

Strzelanie do tarczy, strzelanie do zapadek oraz rzut granatem. Organizatorem zawodów był Zarząd Miejsko-Gminny LOK w Dębnie. W zawodach uczestniczyła drużyna z naszej szkoły, zajmując III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Drużyny i zwycięzcy indywidualni otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Na stronie internetowej naszej szkoły można obejrzeć krótką relację filmową z tych zawodów.17 listopada 2007 r. w sali gimnastycznej Gimnazjum Publicznego w Myśliborzu odbyły się Powiatowe Zawody Strzeleckie LOK Powiatu Myśliborskiego w strzelaniu do tarczy.

W zawodach uczestniczyła również drużyna z naszej szkoły, tym razem nie udało nam się znaleźć w trójce najlepszych drużyn. Dla drużyn i zwycięzców indywidualnych czekały pamiątkowe puchary i dyplomy.

W imprezach tego typu biorą chętnie udział uczniowie naszej szkoły o czym świadczy udział aż 11 uczniów w zawodach powiatu Myśliborskiego.

Opiekun koła
Alfred Borysewicz