„Notebook dla Aktywnego Nauczyciela” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie

W dniu 18 stycznia br. w Sali Balowej Ziemiaństwa Polskiego w Polskim Centrum Kompetencji Administracji i Edukacji Elektronicznej (PCC) w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Notebook dla Aktywnego Nauczyciela”.  Uczestników przywitał Witold Sartorius (Sekretarz Programu Interklasa, Dyrektor Generalny PCC), Radosław Jasiński (Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności) oraz Bartłomiej Danek (rzecznik prasowy polskiego oddziału firmy Microsoft).

W uroczystości wzięli udział nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie, Alfred Borysewicz nauczyciel techniki i informatyki oraz Maciej Jagiełło nauczyciel historii. Wyłoniono ich spośród ponad pięciuset nauczycieli w Polsce w ramach konkursu „Notebook dla Aktywnego Nauczyciela" zorganizowanego przez Polski Portal Edukacyjny www.interklasa.pl i finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Projekt  rozpoczął się w grudniu 2007r. pod hasłem „Innowacyjny Nauczyciel - Szkolny Koordynator Interklasy”.

Szkolni Koordynatorzy Interklasy, bo taki tytuł i certyfikat otrzymali nauczyciele z SP1 Dębno, zostali wyposażeni w zestawy edukacyjne składające się z nowego nowoczesnego komputera przenośnego typu notebook wraz z licencjonowanym bogatym oprogramowaniem. W trakcie trwania projektu otrzymali dodatkowo osprzęt komputerowy taki jak USB Hub-y, Pendrive, Bluetooth, czytniki kart.

Celem konkursu, w którym wzięli udział nasi nauczyciele było wsparcie aktywnych nauczycieli ze środowisk wiejskich i małych miast, takich jak Dębno (do 20. tysięcy mieszkańców) w ich rozwoju zawodowym i osobistym, a także w ich działalności społecznej.

Udział w projekcie polegał na współpracy z Interklasą, opracowywaniu zgodnie z harmonogramem różnego rodzaju materiałów dydaktycznych takich jak: publikacje, pomoce dydaktyczne, konspekty i scenariusze zajęć, które były publikowane na Portalu Interklasy.

Podczas spotkania podsumowującego Szkolni Koordynatorzy Interklasy otrzymali zaświadczenia o udziale w projekcie i szkoleniu „Fundusze strukturalne w rozwoju edukacji” oraz został im przedstawiony harmonogram kolejnych szkoleń i konkursów.
Wszystkim nauczycielom życzę podobnych sukcesów.

Wioletta Drzewińska