IV FESTIWAL ANIOŁÓW 2009

05.12.2009 r. o godz. 14.00 występ pary tanecznej Hanny Sadowskiej i Tomasza Kulki ze Szkoły tańca RAPSODIA z Gorzowa Wlkp. rozpoczął już IV Festiwal Aniołów organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Dębnie oraz działającą przy niej Radę Rodziców.

Przesłaniem tegorocznego Festiwalu „ Przyjaciele są jak ciche Anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.” chcieliśmy  kolejny raz zaprosić mieszkańców Dębna i okolic do wsparcia idei, która zrodziła się w głowie uczniów, rodziców i nauczycieli SP1,  połączyła dzieci  z różnych szkół naszego powiatu.

Festiwal jest radosnym momentem spotkania z Aniołem. Jest chwilą pozwalającą na podziwianie ozdób świątecznych przygotowanych przez dzieci, które można było kupić za „Symboliczny grosik”, a wygraną kiermaszu był sandwich firmy Philips , prac przysłanych przez  uczniów szkół Dębna i  powiatu na   konkurs literacko- plastyczny, w którym każdy uczestnik otrzymał upominki. Nagrodą Grand-Prix i I nagrodą tego konkursu były odtwarzacze MP3.

Samorząd Uczniowski prowadził loterię fantową dla dzieci, w której każdy los wygrywał, a  główną jej  nagrodą był telefon komórkowy .

Zabawy i wspólne radowanie się uprzyjemnił występ zespołu Raga, przedszkolaków z Przedszkola nr 1 w Dębnie,  kolęda w wykonaniu „aniołków” z klas I-III SP1, taniec samba oraz cha- cha  Hani i Tomka, inscenizacja przygotowana przez naszych uczniów pt: „ Zgubiony prezent” czy anielski taniec  grupy rytmiczno- tanecznej SP1 . Na poprzednim Festiwalu Aniołów tak się spodobał publiczności występ naszych nauczycieli, że zostali zmotywowani do ponownego zaprezentowania swoich talentów i przygotowali scenkę pod tytułem „ I Ty możesz stać się  Aniołem”. Dużo emocji wzbudził konkurs na najładniejszy anielski strój, który wybierała publiczność poprzez oddanie swojego głosu . Wzięła w nim udział bardzo duża ilość dzieci.  Faworytem okazał się   młodziutki „żółty Aniołek ”- Kaja .

Nauczyciele wraz z rodzicami prowadzili warsztaty, podczas których uczyli jak samodzielnie wykonać słomkowe, gipsowe, z bibuły i ze świeczek  ozdoby na choinkę i dekoracje świąteczne.

Sympatycznie  można było spędzić czas przy aromatycznej kawie i herbacie delektując się ciastem i fontanną z czekolady, która zrobiła niebywałą furorę nie tylko wśród dzieci. Natomiast głód goście mogli zaspokoić zupą gulaszową.

Na Festiwalu panowała niemalże anielska atmosfera, czuło się obecność Aniołów tych z góry jak i tych z dołu. Dzięki nim ten Festiwal mógł się odbyć, to oni wsparli go finansowo i rzeczowo. Dziękujemy IM bardzo serdecznie za anielskie serce i życzymy , aby również spotkali w swoim życiu Anioły , które wskażą drogę ,rozwiążą problem,  będą wsparciem i podporą. Święta Bożego Narodzenia to bardzo rodzinne święta ,  w naszym kalendarzu najdroższe, bo wywołują falę marzeń najczulszych i najmilszych. Zatem życzymy Wam - Anioły, aby to był dla Was czas przepełniony miłością i życzliwością wypływającą z głębi Waszych serc i Waszych bliskich.

Oto  „ciche”Anioły, które nam pomogły:

·        Aneta Piotr Kluch- TOPAZ, Piotr Downar – Burmistrz Dębna, Barbara Aleksiejew – GBSDębno,  Jan Kuśmierkowski- KAMA,  Beata Martin - MIŚ,  Zbigniew Marszałek, Jerzy Harmider- HYDROSPRZĘT,  Jan, Czesław, Ryszard Franków- LEPIKO,  Janusz Suliga- PRZEDS. WODNO-KANALIZACYJNE, Lechosław Kaczmarek- NADLEŚNICTWO DĘBNO, Elżbieta Krupka, Janina Bladyniec- POLGRAF,  Jolanta Madej – CLEO,  Sylwia Molik – ORLEN, Tomasz Urbaniak – TESCO,  Bogumił Ircha- zakł. stolarski IRCHA,  Edward Korzeniowski- EDBUD,  Mieczysław Bogucki- ESBUD Myślibórz ,  Andrzej Potryna- STAROSTWO POWIATOWE, Paweł Jeliński- zakł. stolarski IROKO CYCHRY,  Paweł Rudnicki ORKA,  Łukasz Pisz – MASARNIA,  Renata i Jacek Szostowscy- ZŁOTA RENETA,  Tadeusz Wiśniewski- PIEKARNIA,  Damian Biaduń- HURT.  DARO,  Krystyna Adamczuk- PAPIRUS,  Wiesław Giniewicz - Z-D SZKLARSKI,  Kazimierz Kasprowiak,  Wojciech Frąckowiak- PLUS,  Adam Niedzielski i Krzysztof Jastrzębski- WARTA,  Arkadiusz Mazepa, Danuta Patkowska i Stanisław Łokietek, POCZTA POLSKA, BIEDRONKA, Katarzyna Żylińska,  Robert i Lech Kłosowski,  Beata i Jarosław Korzeniowscy,  Leszek Moszej, Grzegorz Kornaś, Piotr Zaborski.

Dziękujemy  za pomoc Pani Joannie Stąsiek, Tomaszowi Jaremie i Joannie Rau-Paluch

Dyrektor, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie SP1