V FESTIWAL ANIOŁÓW

Minął już rok od poprzedniego spotkania …. I znów spotkaliśmy się po raz piąty - 12 grudnia w sali rehabilitacyjno- sportowej,  by uczcić Święto Aniołów. Ten dzień, jak zawsze, jest dniem szczególnym, pełnym magii, radości  i wzruszeń przy wielkim zaangażowaniu nauczycieli , rodziców i pracowników szkoły. Każdemu z poprzednich Festiwali przyświecał określony cel, każdy niósł konkretne przesłanie. Podobnie i obecne spotkanie miało swą myśl przewodnią, która brzmiała: „Anioł- mój nieodłączny przyjaciel”.

„Festiwal Aniołów”- ta nazwa zobowiązuje, dlatego staramy się z roku na rok podnosić jego poziom oraz poszerzać zasięg oddziaływania. Chcieliśmy , by tegoroczny Festiwal stał się imprezą o charakterze ogólnopolskim. Z tego też powodu staliśmy się elementem składowym akcji pod nazwą „Marzycielska poczta”. Akcji, której głównym przesłaniem jest niesienie radości dzieciom nieuleczalnie chorym.

Organizatorów Festiwalu wzruszyła historia dziesięcioletniej dziewczynki -  Oliwii Frost. Każdy mógł stworzyć kartkę malując lub pisząc życzenia czy pozdrowienia  i wrzucając do  „anielskiej skrzynki pocztowej.” Pod koniec imprezy kartki zostały zebrane  i włożone do wielkiej koperty, którą osobiście zaadresowała p. Dyrektor SP1 i vice dołączając do niej upominki, a także płytę DVD z nagraniem naszego spotkania. Mamy nadzieję, że sprawią radość dziewczynce.

Tradycyjnie  odbył się konkurs na najpiękniejszy anielski strój ,konkurs literacki i plastyczny. Każdy uczestnik otrzymał upominek. Można było zakupić ozdoby na choinkę, sięgnąć po los ( każdy wygrywał), usiąść w kafejce i skosztować pyszne ciasta upieczone przez rodziców czy posilić się zupą gulaszową oraz uczestniczyć w warsztatach .

Natomiast zaproszeni goście mogli skorzystać z poczęstunku, przygotowanego w przyjemnej aranżacji , w sali konferencyjnej.

Spotkanie urozmaiciły występy milusińskich z Przedszkola Nr1, dzieci z SP w Barnówku , kolędy śpiewane przez nasze dzieci , występ grupy tanecznej przy SP1 oraz zespołów muzycznych Wrak, Razz and Gatzeck.

Największą furorę zdobył wspólny taniec nauczycielek  z dziećmi. Oczywiście, jak co roku, nauczyciele przygotowali przedstawienie -z morałem. Tym razem był to „Czerwony Kapturek ”w najnowszej wersji. Wywołał dużo śmiechu i braw, ponieważ brały w nim udział  m.in. Pani Dyrektor i vice Dyrektor. Na zakończenie Festiwalu można było wspólnie pokolędować z zespołem Radka Nowickiego „ Łobuzy Jezusa”.

Jak każdego roku Festiwal umilają „Anielscy Sponsorzy”. Dzięki Nim jest bardziej kolorowo, przyjemnie i anielsko dobrze. Są to ludzie o wielkim i szczodrym sercu. Bez Nich nasz Festiwal nie świeciłby pełnią blasku. Uczestnicy, a przede wszystkim  dzieci ,mogły się cieszyć  upominkami, słodkościami oraz wspaniałymi nagrodami .

Oto  lista „Anielskich Darczyńców”:

Esbud Myślibórz, Drukarnia Pol- Graf, Edbud Dębno, Hurtownia Daro, Paweł Jeliński, TOPAZ, Sklep owocowo- warzywny Maciej Żyliński, Nadleśnictwo Dębno, Janusz Suliga, Bogumił Ircha, Stanisław Łokietek, Leszek Moszej, Barbara Górka, Wojciech Frąckowiak PLUS, Miejsko-Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Tadeusz Wiśniewski-Piekarnia, Sklep Rolmet, Zbigniew Marszałek – Hydrosprzęt, Kazimierz Kasprowiak, Mirosław i Zbigniew Zubala- Ekodarpol, Urząd Marszałkowski w Szczecinie, Starostwo Powiatowe w Myśliborzu, Beata i Grzegorz Martin- księgarnia Miś, Krystyna Adamczuk –Papirus, J.Cz.R. Franków, GBS Barlinek o.wDębnie, Masarnia ŁukaszPisz, SebastianKmieć .

op. M.J