Dni otwarte w Szkole Podstawowej nr 1 w Dębnie

W Szkole Podstawowej nr 1 w Dębnie miały miejsce dni otwarte dla rodziców i dzieci pięcioletnich  Przedszkola nr1 (22.02.2010 r.) i Przedszkola nr 2 ( 24.02.2010r.) w celu bliższego  zapoznania ich ze szkołą.

Rodziców i dzieci przywitała p.  Dyrektor szkoły. Dzieci były podzielone na grupy i każda z nich uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli. Były to m.in zajęcia komputerowe i plastyczne. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziła tablica interaktywna, przy której dzieciaki świetnie się bawiły. Oczywiście basen kulkowy to wielka atrakcja, najciekawsze miejsce w szkole dla uczniów i takie było również dla maluchów. Trudno je było stamtąd przeprowadzić na inne zajęcia. Nie chciały w ogóle z sali lustrzanej wyjść.  Wiele radości też sprawiła zabawa z chustą w sali gimnastycznej.
Rodzice mieli możliwość uczestniczenia, w chwili, kiedy ich dzieci były zajęte, w pokazie multimedialnym i pogadance z pedagogami – p. I. Cabaj i p. J. Sopińskim oraz psychologiem szkolnym -p. M. Urbaniak
Wielką frajdą dla przedszkolaków stanowił turniej sportowy przeprowadzony w sali gimnastyczno- rehabilitacyjnej, któremu towarzyszyły wielkie emocje i głośne śmiechy.
Dzieci przez cały czas pobytu w szkole czuły się bezpiecznie i pewnie, ponieważ były przy nich ich wychowawczynie i opiekunki oraz , co jest również ważne, ich rodzice. Mieli oni sposobność obserwowania swoich pociech podczas wszystkich zajęć, a nawet brać w nich udział razem z dziećmi.
Po turnieju dzieci „ spałaszowały”, przygotowane przez szkolną kuchnię, desery i pełne radości i emocji udały się do domu.
2 marca do naszej szkoły przybędą sześciolatki, które zostaną przywitane w taki sam serdeczny sposób, w jaki byli przywitani ich młodsi koledzy.
Mamy nadzieję, że te spotkania z „jedynką” pozostawiły w maluchach i ich rodzicach miłe wspomnienia . Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrektor i nauczyciele SP1