Drużyna koła strzeleckiego
Mistrzami Powiatu Myśliborskiego
w Krosie Strzeleckim

W ostatnią sobotę kwietnia na terenie strzelnicy parku leśnego w Myśliborzu odbyły się Powiatowe Zawody Ligi Obrony Kraju powiatu myśliborskiego w Krosie Strzeleckim.

Zawody polegały na oddaniu z kulowej broni sportowej 5,6 mm w pozycji leżącej sześciu strzałów do zapadek z odległości 50 m i przebiegnięciu trasy 500 m w jak najkrótszym czasie. Trzy strzały należało oddać przed rozpoczęciem biegu oraz trzy po jego zakończeniu. Za każdy niecelny strzał zawodnik wykonywał okrążenia karne na odległość 50 metrów. Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odległości były dwukrotnie większe. Biegi odbywały się na stadionie w pobliżu strzelnicy sportowej. W zawodach uczestniczyło około 70 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu myśliborskiego, a wśród nich drużyna z naszej szkoły. Nowym doświadczeniem dla dużej części uczniów było strzelanie z karabinku sportowego kbks.

Nasza drużyna w składzie: Kędzia Dawid, Twardowski Wojciech, Malewski Kamil znalazła się w trójce najlepszych drużyn szkół podstawowych. Zajmując drużynowo I miejsce zostaliśmy mistrzami powiatu myśliborskiego w grupie szkół podstawowych. Indywidualnie w grupie szkół podstawowych nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: Malewski Kamil uczeń klasy szóstej - I miejsce, Kędzia Dawid uczeń klasy szóstej - III miejsce. W zawodach również udział wzięli uczniowie z klasy piątej naszej szkoły: Wróblewski Rafał, Braczek Norbert i Patryk Mazurek. Drużyny i zwycięzcy indywidualni otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Opiekun koła strzeleckiego
Alfred Borysewicz