Naprawdę fajny apel...

20 marca 2009 roku przejdzie do historii naszej szkoły jako dzień  tolerancji, bezpieczeństwa oraz praw człowieka, w szczególności dziecka. Samorząd Uczniowski oraz klasy IV przygotowały apel połączony z heepeningiem. Impreza miała na celu zachęcić naszych uczniów do korzystania z przysługujących im praw oraz promować zdrowe, sprzeciwiające się agresji zachowania. Wychodząc naprzeciw zaleceniom i priorytetom  Ministerstwa Edukacji Narodowej dzieci dowiedziały się, co dorosłym wolno robić a czego nie w stosunku do małych ludzi. Zobaczyły i usłyszały w inscenizacji, dramie i deklamowanych wierszach, że każdy człowiek ma swoje prawa i obowiązki.

Po części oficjalnej nadszedł czas na warsztaty. Klasy, pod czujnym okiem swoich „ukochanych” wychowawców pracowały nad wykonaniem tematycznych plakatów. Nauczyciele pozazdrościli zaangażowania i pasji z jaką pracowali „mali artyści” i sami spontanicznie włączyli się do heepeningu tworząc plakat  „Słońce Miłości”. Zachęcam czytelników do obejrzenia zdjęć z tej niecodziennej imprezy.

Maciej Jagiełło