Nasze atuty

Zajęcia Pozalekcyjne

Plan Lekcji

Publikacje

PROJEKT PT. ”ZIELONY MYŚLIBÓRZ ”

Dnia  16.10.2013 dzieci klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyły w warsztatach ekologicznych w ramach projektu pt. ”Zielony Myślibórz ”realizowanego przez Fundację Rozwoju Regionalnego „Bielik: z siedzibą  w Szczecinie przy współudziale i pomocy Starosty Powiatu Myśliborskiego p. Arkadiusza Mazepy.

W ramach tego wyjazdu dzieci odbyły wizytę w Zakładzie Utylizacji Odpadów „Eko-Myśl” i w Izbie Edukacji Leśnej w Wyłuszczarni Nasion w Dębnie

Wyjazd ten, poprzez prezentację sortowni odpadów ,instalacji do produkcji zielonej energii, zwiedzanie wyłuszczarni nasion, lekcję w sali edukacji przyrodniczej z  licznymi eksponatami ptaków i zwierząt pozwolił wpłynąć na kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz wyrobić wśród uczniów postawy proekologiczne i zwiększyć świadomość potrzeby ochrony środowiska.

Dzieci nie tylko uczyły się , ale także bawiły. Przy ognisku z kiełbaskami mogły się posilić i rozgrzać. Otrzymały też od organizatorów materiały edukacyjne związane z ochroną przyrody, które wykorzystane zostaną na lekcjach . Wszystkim organizatorom składamy podziękowania za ciekawe i atrakcyjne warsztaty o przyrodzie i ochronie środowiska.

Nauczycielki
Jolanta Kuka