Nasze atuty

Plan Lekcji

Publikacje

Pinnow w Niemczech

23 maja 2013 dzieci naszej szkoły uczestniczyły w wyjeździe do Pinnow w Niemczech na zaproszenie tamtejszych władz na piknik z okazji otwarcia obiektu dla młodzieży niepełnosprawnej i trudnej.

Wyjechaliśmy dość wcześnie, baliśmy się, że pogoda nam nie dopisze, ale się rozpogodziło i było nawet ciepło. Gdy wyszliśmy z autobusu, oczom naszym ukazała się mała wioseczka z jakimś tam jednym miejscem do zabawy. Gdy podeszliśmy bliżej, otworzyliśmy oczy ze zdziwienia, bo przed nami roztoczył się wielki plac, na którym były rozłożone różne stanowiska- z jedzeniem ( grochówka dla wszystkich darmowa), z grami, do zabaw i sceną. Miejsce to posiadało odkryty basen, boisko sportowe , zagrody ze zwierzętami oraz domki letniskowe.

Czas umilały nam występy dzieci i dorosłych z Polski i Niemiec , a także klauni na szczudłach, którzy formowali z balonów zabawne postaci. Dzieciom się podobało, mogły sobie kupić loda czy gofra. Dla nich to nowe doświadczenie jak i zwrócenie uwagi na to, że we wsi jest możliwe zbudowanie takiego ośrodka i zorganizowanie miłego spędzenia czasu w tak dużym gronie ludzi. Czeka nas kolejny wyjazd do Niemiec tym razem do Manschnow na festyn sportowy. Informacje o festynie wkrótce.

MJ

Nasze atuty