Wiadomości z naszej szkoły

Strona główna Historia Nasze atuty Dyrekcja Nauczyciele Samorząd Szkolny Rada Rodziców Administracja Zajęcia Pozalekcyjne Plan Lekcji Publikacje
     
 


NAMASTE!
 

 
 
 

01 marca 2013 r.  uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w wyjątkowej lekcji języka angielskiego.

Naszym gościem, był pan SAMEER SHARMA  inżynier z Indii.  Pan Sameer, przyjął nasze zaproszenie i poprowadził lekcję w języku angielskim. Opowiedział nam o położeniu geograficznym Indii i o stolicy New Dehli. Przedstawił  nam wiele ciekawostek związanych z Indyjskimi wkładem w rozwój naszej  cywilizacji.  Opowiedział o kulturze  i religiach swojego kraju,  o zwierzętach, tradycyjnych strojach oraz  o  swoim codziennym życiu w Indiach.  Jedną z ciekawostek były różne sposoby zapisu imienia Sameer  -  przedstawił  nam trzy, spośród 1652  języków obowiązujących   w Indiach. Opowieść pana Sameera była upiększona wieloma ciekawymi zdjęciami .   

Uczniowie byli zachwyceni obecnością gościa z innego kontynentu i po zakończonej  lekcji zadawali mu wiele pytań.

Spotkanie przebiegło w bardzo ciepłej i serdecznej atmosferze. Uczniowie podziękowali naszemu wyjątkowemu gościowi kwiatami i słodyczami.

Mamy nadzieję że spotkania z tak ciekawymi ludźmi wejdą na stałe w kanon pracy naszej szkoły i dadzą naszym uczniom wielką dawkę motywacji do nauki języka angielskiego.

Za pomoc  w organizacji  spotkania serdecznie  dziękujemy  p. Elżbiecie Chodynieckiej.  

M. Kołoszyc

   
 

 Fotografie

 
 
Strona główna Historia Nasze atuty Dyrekcja Nauczyciele Samorząd Szkolny Rada Rodziców Administracja Zajęcia Pozalekcyjne Plan Lekcji Publikacje

Copyright © 2000-2013 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej  w Dębnie