Wiadomości z naszej szkoły

Strona główna

Historia

Nasze atuty

Dyrekcja

Nauczyciele

Samorząd Szkolny

Rada Rodziców

Administracja

Zajęcia Pozalekcyjne

Plan Lekcji

Publikacje

     
 

 

WIZYTA  W  MANSCHNOW

 

 
 
 

Nasze dzieci uczestniczyły 3 czerwca w festynie sportowym zorganizowanym przez niemieckich strażaków , żołnierzy i policjantów w Manschnow.

Uczniowie zostali zaproszeni  przez p. dyrektor szkoły podstawowej w Manschnow p. Kerstin Wagner w ramach projektu Uczę się dla Europy, który w naszej szkole działa od 7 lat. Po przyjeździe na miejsce, dzieci zostały przydzielone do grup i razem udaliśmy się ponad 2 km pieszo do drugiej wioski Gorgast. Tam czekały przygotowane stanowiska- rzut butem żołnierskim do celu, tor przeszkód, lanie wodą z gaśnicy również do celu, przelewanie wody, biegi w workach, biegi w mundurze wojskowym i inne. Wszyscy rywalizowali ze sobą i oczywiście najlepsi otrzymali medale i puchary. Potem była zupka na obiad, soki i napoje.

Zmęczeni na pieszo wróciliśmy do wioski i bardzo przyjemny moment na nas czekał. Otóż zakupy w miejscowym sklepie. Duuużo  słodyczy zostało zakupionych i po drodze w busie jedzonych. Zostaliśmy już zaproszeni na następny rok, z czego bardzo się cieszymy. Za tydzień jedziemy z dziećmi niemieckimi do Pobierowa. Relacja za tydzień. ( MJ)

   

 

 Fotografie

 
 

Strona główna

Historia

Nasze atuty

Dyrekcja

Nauczyciele

Samorząd Szkolny

Rada Rodziców

Administracja

Zajęcia Pozalekcyjne

Plan Lekcji

Publikacje

Copyright © 2000-2013 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej  w Dębnie