Rewizyta w ramach projektu współpracy, dzieci
ze szkoły podstawowej w Manschnow

5 czerwca czas niektórym uczniom w naszej szkole upłynął miło i szybko. Dlaczego?
Z rewizytą przyjechali do nas, w ramach projektu współpracy, dzieci ze szkoły podstawowej w Manschnow wraz z. Dyrektor p. K. Wagner. Byli to uczniowie klas II i III, którzy uczą się języka polskiego w Niemczech.
Po przyjeździe na miejsce na placu przed szkołą przywitała nas vice Dyrektor p. Ewa Świderska.

Dzieci wraz z polskimi obejrzały szkołę. Najwięcej emocji wzbudziła wielkość hali rehabilitacyjno- sportowej, zwłaszcza jej trybuny .Zdziwione były ilością komputerów w sali komputerowej oraz urzędowaniem w szkole pedagoga i psychologa oraz obecnością pielęgniarki.

W świetlicy miały wspólną naukę języka polskiego i niemieckiego i zabawy integracyjne. Szybko nawiązały ze sobą kontakty. Wcale im nie była potrzebna znajomość języka sąsiada, bo świetnie się dogadywały bez jego użycia. Po małym poczęstunku udały się do hali , by uczestniczyć w zajęciach sportowych. Kolega R. Wolski zorganizował im różne , ciekawe konkurencje, co wzbudziło w dzieciach ducha walki i wiele emocji.
Trochę zmęczone przeszły do sali z tablicą interaktywną , gdzie pobawiły się w różne zgadywanki przygotowane przez p. E. Lech. Dzieci już nie mogły się doczekać wyjścia do miasta na zakupy. Zapewne pierwszy raz miały okazję dysponować samodzielnie polskimi pieniędzmi , stąd pojawił się problem z przeliczaniem wartości zakupu na polskie pieniądze.

Po obejrzeniu miasta przeszły do stołówki na obiad i zajrzały do naszych przedszkolaków. Zaskoczenie wzbudziła lekcja języka angielskiego. Nie mogły się nadziwić, że dzieci już w przedszkolu uczą się tego języka..
Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i po pożegnaniu się z p. vice Dyrektor , udali się do Manschnow.

M. J.