„BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”

W ramach projektu „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”, dnia 26.10.2011r., w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawicielkę Komisariatu Policji Dębnie- panią Karolinę Wasilkiewicz.

Spotkanie  z policjantką było dla dzieci niezwykłym wydarzeniem. Mogły się one dowiedzieć o sposobach bezpiecznego zachowywania na podwórku, ulicy, o niebezpieczeństwach czyhających na najmłodszych w życiu codziennym. Dzieci oczywiście dzieliły się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami dotyczącymi omawianych sytuacji.

Spotkanie z policjantką było zarazem okazją do realizacji jednego z zadań cyklu pod nazwą: „Poznajemy ciekawe zawody”. Dzieci poznały trudny i niebezpieczny zawód policjanta.  Fotografie pokazują, że maluchy były bardzo zaciekawione i aktywne podczas spotkania. Na koniec pani Karolina wyczerpująco i bardzo ciekawie odpowiadała  na wszystkie trudne pytania:)

Monika Jelińska