Dzień Dziecka i Piknik Rodzinny

W piątek 1 czerwca pierwszy raz w naszej szkole obchody Dnia Dziecka były połączone  z Piknikiem Rodzinnym.

Uczestniczyły w nim dzieci wraz z rodzinami. Przybyli  spędzili czas na zabawie, smakowaniu pysznych ciast upieczonych przez rodziców, przy kiełbaskach z grilla i zupie gulaszowej. Niektórzy rozgrzewali sie  ciepłą kawką i herbatką, ponieważ pogoda w tym dniu nas nie rozpieszczała. Ale brak ciepła nie zniechęcił do uczestnictwa w Pikniku.

Każdy rodzic z dzieckiem mógł brać udział w grach i zabawach m in.w rzutach kaloszem na odległość i do celu, jajkiem, w torze przeszkód, pchaniu taczką na czas oraz biegu z kubeczkiem wody z minimalną ilością jej utraty . Było przy tym wiele śmiechu , rywalizacji i zaangażowania.

Rada Rodziców ufundowała dzieciom każdej klasy i ich rodzeństwu kiełbaski z rusztu oraz lody i napoje. Kto miał ochotę się poruszać, ćwiczył wraz z dziećmi zumbę. Impreza przebiegła w miłej atmosferze aż do 19.30. Czas  mijał szybko , nikt się nie nudził , szkoda tylko, że  przybyła niewielka  ilość mieszkańców Dębna. Mam nadzieję, że po wrażeniach  z  Pikniku,  w następnym roku będzie nas więcej.

M. J.