Ogólnopolska akcja grabienia liści kasztanowców –
„Pomóżmy kasztanowcom”.

9 listopada 2011 r. nasza szkoła włączyła się do udziału w ogólnopolskiej akcji grabienia liści kasztanowców. Jest to akcja prowadzona co roku przez fundację Nasza Ziemia pod hasłem: „Pomóżmy kasztanowcom”.
Uczniowie klasy 4a i 6b pod opieką nauczycielek przyrody: Wioletty Drzewińskiej i Elżbiety Lech zebrali 27 worków liści z 20 kasztanowców.

Kasztanowce jesienią prezentują się marniej niż pozostałe drzewa i z daleka można je rozpoznać po mocno przerzedzonych lub zabrązowionych koronach. To wynik m. in. działalności szrotówka kasztanowcowiaczka.
Nie ma doskonałej metody na walkę z tym wszędobylskim szkodnikiem, ale najłatwiej po prostu chwycić za grabie by: ZEBRAĆ, ZGRABIĆ, ZUTYLIZOWAĆ opadające z kasztanowców liście. W liściach zimują bowiem poczwarki szrotówka. Jeżeli ich nie usuniemy przeczekają one tam do wiosny lub dostaną się do gleby by w kwietniu dać życie nowemu pokoleniu motyli.