Akcja „ Cała Polska czyta dzieciom”

Codzienne głośne czytanie dziecku zaspokaja jego potrzeby emocjonalne, buduje mocną więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem, wspiera rozwój psychiczny dziecka, wzmacnia poczucie własnej wartości, uczy języka, rozwija zasób słownictwa, daje swobodę w mówieniu, przygotowuje do sprawnego samodzielnego czytania i pisania, uczy samodzielnego myślenia, rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację, ćwiczy pamięć, uczy dziecko odróżniania dobra od zła, rozwija wrażliwość moralną, rozwija poczucie humoru i ma jeszcze wiele, wiele innych zalet, dlatego powinniśmy pamiętać o tym, jak ważną rolę pełni w życiu naszego dziecka.

Fundacja ABC XXI wieku zainicjowała akcję „ Cała Polska czyta dzieciom” ,do której włączyło się również nasze przedszkole.

W ramach akcji przedszkolaki uczestniczyły w bardzo miłym spotkaniu w Oddziale Dziecięcym Biblioteki Miejskiej, gdzie miały możliwość zapoznania się ze specyfiką działania tego miejsca oraz wysłuchania wierszy i opowiadań czytanych przez panią Bibliotekarkę. Każdy z uczestników spotkania otrzymał kartę biblioteczną oraz zostaliśmy poczęstowani słodkościami.

Dzieci miały także możliwość wysłuchania opowiadań i bajek czytanych przez zaproszonych do przedszkola gości. Byli nimi rodzice dzieci z grupy Biedroneczek, Krasnoludków oraz z zerówki. Rodzice za odwagę zostali nagrodzeni brawami, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz małe bukieciki.

Największą jednak atrakcją była inscenizacja bajki pt. „ Czerwony Kapturek”, przedstawiana przez pracowników przedszkola. Wywołała ona wśród dzieci wiele pozytywnych emocji, a przygotowane stroje i rekwizyty oczarowały małych widzów.

W ramach podsumowania akcji, w każdej z grup odbył się quiz pt. „Znam bohaterów książek” w którym przedszkolaki mogły wykazać się wiedzą na temat znanych im bajek oraz występujących w nich bohaterów.

WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY NA MĄDRYCH, DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI. JEST NA TO SPOSÓB – CZYTAJMY DZIECIOM!

Zachęcamy wszystkich rodziców do codziennego czytania bajek.
Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie.