Policjantka z Komisariatu Policji w Dębnie

Wszyscy wiemy, że profilaktyka rozpoczęta stosunkowo wcześnie zaprocentuje
w przyszłości, dlatego 09 lutego 4,5,6-latki z naszej szkoły odwiedziła Pani Karolina Wasilkiewicz- policjantka z Komisariatu Policji w Dębnie.
Celem spotkania było m.in. : zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, poznanie symboli kolorów świateł sygnalizatora, uświadomienie dzieciom konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, uczulenie dzieci na zachowanie bezpieczeństwa w stosunku do osoby obcej dorosłej, wzbudzanie pozytywnego stosunku do pracy policjanta.
Przedszkolaki zdobyły cenne informacje na temat dbania o bezpieczeństwo swoje, jak również innych. Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy i ćwiczenia praktyczne, podczas których dzieci  poznały najbezpieczniejszy sposób obrony przed groźnym psem, mierzyły kajdanki i oglądały pałkę policyjną. W nagrodę za wzorowe sprawowanie dzieci otrzymały odblaski .

JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANI POLICJANTCE ZA PRZYBYCIE!!