Młodzi sportowcy odnoszą sukces
w finale wojewódzkim

Dzięki zajęciu I miejsca przez dziewczęta i II miejsca przez chłopców w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej Klas III Szkoły Podstawowej, dwa zespoły SP 1 z Dębna dostały się do Finału Wojewódzkiego XI Turnieju Piłki Nożnej „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU” Mistrzostw Polski U-10 dla Chłopców i Dziewcząt .
Chłopcy w składzie Daniel Robakowski, Paweł Wolski, Bartosz Pieczonka, Bartosz Kondeja , Filip Rosadziński, Miłosz Lipiński, Wiktor Dziedziuch, Krzysztof Kotyński ,Bartosz Potapiński zajęli III miejsce w grupie przegrywając z Koszalinem i Kołobrzegiem.
Dużo lepiej spisały się dziewczynki wspomagane przez Szkołę Podstawową z Cychr. Skład zespołu stanowiły Paula Patrzykąt, Oktawia Sierpińska, Sandra Szymanek, Wiktoria Olechnowicz, Marta Chabasińska, Dominika Bajer, Marika Szczepańska, Wiktoria Pazur, Izabela Cisek , Karolina Pliś, Katarzyna Gryciuk i Natalia Szymanek. Drużyna dziewcząt wygrywając najpierw z Koszalinem 1 : 0 , następnie z Kołobrzegiem 4 : 1 i remisując ze Szczecinem 2 : 2, z drugiego miejsca awansowała do ¼ finału. Tam też spotkała się z gospodarzami turnieju - Szczecinkiem, wygrywając 4 : 1. W ½ finału dziewczęta zremisowały z Białogardem 1 : 1 , by wygrać po dramatycznych rzutach karnych 1 : 0. Finał okazał się trudniejszym doświadczeniem, gdyż zespół po wielogodzinnych rozgrywkach przegrał z drużyną Szkółki Piłkarskiej Orzeł z Wałcza.
Drużyna Dziewcząt SP nr 1 w Dębnie reprezentując nasz powiat, odniosła spektakularny sukces zdobywając srebro w finale wojewódzkim i dała nadzieję na późniejsze sukcesy naszego regionu, w tej tak popularnej dyscyplinie sportowej.

Marek Własak