UCZNIOWIE SP1 DĘBNO NA EGZAMINIE KRÓTKOFALARSKIM

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie wzięli udział w państwowym egzaminie na na licencję krótkofalarską. Egzaminy odbyły się w Szczecinie i zostały przeprowadzone pod nadzorem Dyrektora Delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Szczecinie pani Mirosławy Kędry, Wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Krótkofalowców Ewy Kołodziejskiej oraz Prezesa PZK Oddziału w Szczecinie Janusza Tylkowskiego.
Do egzaminu przystąpiło trzech uczniów, członków szkolnego koła elektroniczno krótkofalarskiego SP1KEN. Zakres egzaminu krótkofalarskiego obejmował następujące wymagania:
1. Wiadomości techniczne z zakresu radioelektroniki
2. Bezpieczeństwo pracy przy urządzeniach elektrycznych i radiowych
3. Przepisy i procedury operatorskie
4. Przepisy dotyczące radiokomunikacyjnej służby amatorskiej
Egzamin został przeprowadzony w postaci testu, który trwał 45 minut. Razem z nimi egzamin zdawały osoby dorosłe z tego samego zakresu materiału. Uczniowie klasy szóstej Grzegorz Gontarz, Paweł Domagała oraz Piotr wypełnili test bezbłędnie uzyskując pozytywne wyniki z egzaminu. Stali się jednocześnie najmłodszymi krótkofalowcami w województwie zachodniopomorskim którzy uzyskają licencję krótkofalarską. Dokonały wynik egzaminu uczniów SP nr 1 może być zachętą do przystąpienia to takiego egzaminu dla wszystkich, którzy interesują się techniką radiokomunikacyjną. Szczegółowe informacje na temat egzaminów krótkofalarskich można znaleźć na stronie www.uke.gov.pl w zakładce regulacje, częstotliwości oraz na stronie lokalnej www.sp3dry.debno.com .