Pierwszy Dzień Wiosny w
Szkole Podstawowej nr 1 w Dębnie

W poniedziałek 21 marca 2011 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie obchodzili nadejście wiosny. Świętowanie rozpoczęli od wykonania klasowej Marzanny, którą później mogli zaprezentować na konkursie na najlepszą kukłę. Następnie wszystkie klasy z wychowawcami i nauczycielami przeszli na halę, gdzie odbywało się wiele konkursów.
Dzień Wiosny nie mógł się odbyć bez pokazu mody wiosennej, w której uczniowie i nauczyciele mogli zaprezentować się w różnych pomysłowych strojach. Wszystkich zaskoczyli uczniowie klasy IV c, którzy razem z wychowawcą przebrali się za piratów. Kolejną atrakcją był konkurs karaoke, w którym chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne.
Ważną częścią obchodów pierwszego dnia wiosny był międzyklasowy konkurs wiedzy ogólnej oraz wiele konkursów sprawnościowych, w których nasi uczniowie mogli zaprezentować nadzwyczajne umiejętności.
Rywalizacja między klasami była zacięta we wszystkich konkurencjach, a w szczególności w przeciąganiu liny. Uczniowie żywiołowo dopingowali swoich kolegów z klasy i widać było ducha sportowej rywalizacji.
Zwycięzcom i uczestnikom wszystkich konkursów rozdano nagrody, które zostały sponsorowane przez Samorząd Uczniowski.
Mecz siatkówki nauczycieli i pracowników szkoły z reprezentacją uczniów zakończył obchody Pierwszego Dnia Wiosny.
Dzień ten upłynął na wspaniałej zabawie. Wszyscy zakończyli świętowanie w wiosennych nastrojach. Mamy nadzieje, że zimę pożegnaliśmy w tym roku na dobre.